Przywrócenie sprawności

Rehabilitacja ortopedyczna

Kompleksowa opieka specjalistyczna podejmowana po urazach narządu ruchu, kontuzjach, przeciążeniach, przed planowanym zabiegiem operacyjnym lub po nim w celu trwałego i skutecznego przywrócenia sprawności oraz wydajności sprzed zdarzenia w możliwie najkrótszym czasie.

Szczegóły

Przywrócenie funkcji

Rehabilitacja neurologiczna

Rehabilitacja neurologiczna dorosłych i dzieci ma na celu odtworzenie utraconych funkcji, wykształcenie wzorców adaptacyjnych u osób dotkniętych niepełnosprawnością oraz podtrzymywanie pozostałych funkcji pacjenta dotkniętego chorobą o podłożu neurologicznym.

Szczegóły

Wydolność ruchowa

Rehabilitacja reumatologiczna

Rehabilitacja reumatologiczna stosowana jest wobec osób borykających się ze schorzeniami reumatycznymi: metabolicznymi, zapalnymi, zwyrodnieniowo-wytwórczymi układu kostno-stawowego oraz stanami zapalnymi tkanki łącznej. Istotnym celem prowadzonej rehabilitacji jest redukcja dolegliwości bólowych, poprawa zdolności lokomocji i samoobsługi, a także zwiększenie wydolności oddechowej i krążeniowej.

Szczegóły

Regeneracja i odnowa

Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja sportowa ma na celu przywrócenie pełnej sprawności po kontuzjach sportowych. Silnie eksploatowany organizm sportowców jest bardziej narażony na urazy i kontuzje, ponieważ brak mu wystarczającej ilości czasu do regeneracji. Rehabilitacja sportowa obejmuje szereg działań fizjoterapeutycznych oraz fizykoterapeutycznych, które mają na celu zregenerować i odnowić organizm sportowca.

Szczegóły

Eliminacja wad postawy

Rehabilitacja dzieci i niemowląt

Rehabilitacja dla dzieci może mieć charakter pourazowy lub neurologiczny. Prowadzimy również terapie w kierunku wsparcia przy wadach postawy oraz terapie usprawniające wykonywanie codziennych czynności.

Szczegóły

Przywrócenie komfortu

Rehabilitacja bólu

Fizjoterapia oferuje szeroki wachlarz zabiegów, które w różny sposób i w różnym stopniu łagodzą ból, niezależnie od jego pochodzenia, w tym także ból przewlekły. Najcześciej stosowanymi metodami są: światło- i ciepłolecznictwo, krioterapia, ultradźwięki, elektroterapia. Zwykle rehabilitacja bólu nie zamyka się w jednej metodzie. Najczęściej łączy się ją z innego rodzaju zabiegami, masażami lub terapią manualną. 

Szczegóły

Stymulacja tkanek

Zabiegi fizykoterapeutyczne

Fizykoterapia ma szerokie zastosowanie w leczeniu wszelkich dolegliwości. Często stosuje się ją po urazach. Zabiegi fizykoterapeutyczne mają za zadanie zlikwidować ból, obrzęki i stany zapalne, a także stymulować, łagodzić oraz goić. Rodzaje fizykoterapii: elektroterapia, magnetoterapia, światłoterapia, laseroterapia, ultradźwięki, fala uderzeniowa, krioterapia, hydroterapia.

Szczegóły

Wzrost odporności

Kriokomora

Kriokomora to profesjonalna, nowoczesna komora kriogeniczna, zasilana ciekłym syntetycznym powietrzem, wykorzystywana w terapii zimnem. W kriokomorze przeprowadzane są terapie ogólnoustrojowe, które polegają na oddziaływaniu zimna (od -130 do -160 stopni Celsjusza) na całą powierzchnię ciała.

Szczegóły