Zabiegi fizykoterapeutyczne

Leczenie prądem

Elektroterapia

Elektroterapia to przede wszystkim stymulacja i leczenie schorzeń za pomocą prądów leczniczych. Podstawowym celem terapii jest lokalne zmniejszenie bólu i stanu zapalnego oraz poprawa ukrwienia tkanki poddawanej stymulacji. Metoda ta jest również stosowana terapii leczenia obrzęków oraz wysięków śródstawowych.

Szczegóły

Regeneracja tkanek

Magnetoterapia

Istotą terapii prowadzonej za pomocą pola magnetycznego jest działanie przeciwbólowe oraz pobudzenie naturalnych zdolności regeneracyjnych chrząstki i tkanki łącznej, utraconych lub zaburzonych w następstwie zmian chorobowych lub pourazowych.

Szczegóły

Biostymulacja laserowa

Laseroterapia

Laseroterapia opiera się na dobroczynnym wpływie energii świetlnej skierowanej punktowo do głębszej warstwy tkanek. Terapia laserem najczęściej wykorzystywana jest w redukcji bólu, wszelkiego rodzaju obrzęków oraz przeciwzapalnie – m.in. przy skręceniach, naderwaniach, chorobie zwyrodnieniowej stawów, kręgosłupa, rwie kulszowej. 

Szczegóły

Stymulacja tkanek

Ultradźwięki

Terapia ultradźwiękami wykorzystuje falą ultradźwiękową o wysokich częstotliwościach. Stosowana jest w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, łagodzenia stanów zapalnych, przyspieszenia gojenia ran. Działa również rozluźniająco na mięśnie, dlatego doskonale sprawdza się także w przypadku osób intensywnie trenujących.

Szczegóły

Zmniejszenie napięć

Hydroterapia

Hydroterapia, nazywana też wodolecznictwem to jedna z najstarszych i najbardziej rozbudowanych metod fizykoterapii. Polega na terapeutycznym zastosowaniu wody w postaci kąpieli, natrysków, polewań, zmywań, płukań i innych zabiegów. Najważniejszą rolę w hydroterapii odgrywają: temperatura wody, ciśnienie hydrodynamiczne wody oraz ciśnienie hydrostatyczne wody.

Szczegóły

Redukcja stanów zapalnych

Fala uderzeniowa

Terapia falą uderzeniową nakierowana jest na leczenie przewlekłego stanu zapalnego układu szkieletowo-mięśniowego oraz łagodzenie bólu związanego z funkcjonowaniem układu ruchu. Fala uderzeniowa poprawia krążenie, metabolizm komórkowy, a także jest niezwykle skuteczna w terapiach estetycznych – ujędrnia skórę, rozbija złogi tłuszczowe, usuwa cellulit.

Szczegóły

Rozluźnienie mięśni

Krioterapia

Krioterapia, czyli leczenie zimnem to naturalny i skuteczny sposób na pozbycie się uporczywej tkanki tłuszczowej, cellulitu czy obwisłej skóry. Terapia w kriokomorze polecana jest osobom dbającym o kondycję całego organizmu, chcącym opóźnić proces starzenia się.

Szczegóły