Uzyskaj szybką pomoc

Teleporada to propozycja dla tych, którzy potrzebują szybkiej pomocy psychologicznej, logopedycznej lub porady w zakresie rehabilitacji. Zespół specjalistów pracujący w naszych poradniach to wykwalifikowani psychologowie i psychoterapeuci z dużym doświadczeniem klinicznym, logopedzi, neurologopedzi oraz fizjoterapeuci.

W ramach konsultacji telefonicznej specjalista przeprowadza wywiad, ustala wstępne rozpoznanie, udziela porad i zaleceń, odpowiada na pytania.

Wiele problemów może utrudniać każdemu z nas codzienne funkcjonowanie — trudna sytuacja w związku, śmierć bliskiej osoby, problemy w pracy, niechęć i apatia związana z życiem, duża zmienność nastroju, uczucie niepokoju, problemy ze snem. Nie należy lekceważyć żadnych objawów. Traktuj swoje zdrowie psychiczne, jako priorytet, nie zaniedbuj go, zrzucając na drugi plan. Pozwól sobie pomóc.

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji. Bez wychodzenia z domu i bez długiego oczekiwania można skonsultować wszystkie swoje objawy z psychologiem za pośrednictwem telefonu lub komunikatora Skype.

Z teleporady u psychologa mogą także skorzystać osoby, którym zależy na samorozwoju, chcą lepiej zrozumieć samych siebie, świadomie budować swój rozwój.

Umów teleporadę z psychologiem, wybierz sposób kontaktu, datę porady i godzinę.

W ramach teleprady specjaliści Reha Medica służą pomocą dzieciom i ich rodzicom w rozwiązywaniu sytuacji trudnych emocjonalnie, w przypadku wystąpienia u dziecka zaburzeń rozwojowych, emocjonalnych czy zaburzeń zachowania.

Terapeuta dziecięcy pracuje indywidualnie z dzieckiem, a także jego rodzicami. Aktywny udział rodziców w terapii dziecka jest bardzo ważny z uwagi na fakt wzajemnych oddziaływań w systemie rodzinnym. Psycholog dziecięcy udziela także porad i konsultacji wychowawczych.

Pierwsza konsultacja ma charakter diagnostyczny, uczestniczy w niej rodzic/rodzice. Po wstępnej diagnozie psychoterapeuta dziecięcy podejmuje decyzję, jaka forma pracy jest potrzebna np. warsztaty wychowawcze dla rodziców, terapia indywidualna dziecka, konsultacje z innymi specjalistami, terapia rodzinna.

Kolejne spotkania odbywają się już tylko z dzieckiem. Teleporada u psychologa dziecięcego ma tę zaletę, że dziecko przebywa w znanym i bezpiecznym dla siebie miejscu, a to pozytywnie wpływa na jego otwartość i komunikację.

Teleporady dla dzieci i młodzieży prowadzimy telefonicznie lub przy wykorzystaniu komunikatora Skype.

Umów teleporadę z psychologiem dziecięcym, wybierz sposób kontaktu, datę porady i godzinę.

Teleporady w zakresie rehabilitacji logopedycznej przeprowadzamy telefonicznie lub korzystając z komunikatora Skype.

Nasi specjaliści to wykwalifikowany zespół logopedów i neurologopedów oferujący profesjonalną pomoc. Przygotowani są do pracy z każdego rodzaju problemem z zakresu zaburzeń komunikacyjnych zarówno u dorosłych, jak i dzieci i młodzieży.

Teleporady przeznaczone są zarówno dla dorosłych, dzieci i ich rodziców, potrzebujących wsparcia w zakresie logopedii oraz ćwiczeń i terapii domowych.

Zakres teleporad:

  • Osoby z wadą słuchu (użytkujące aparaty słuchowe, implanty ślimakowe lub rozpoczynające użytkowanie pomocy słuchowych).
  • Osoby z opóźnionym rozwojem mowy.
  • Osoby z guzkami głosowymi, chrypką.
  • Osoby z zaburzeniami słuchu fonematycznego.
  • Osoby z zaburzeniami przetwarzania słuchowego APD.
  • Rodzice – wsparcie w logopedii domowej, konsultacje do treningów słuchowych, porady logopedyczne.

Umów się z lekarzem logopedą, wybierz sposób kontaktu, datę porady i godzinę.

Dzięki niej bez wychodzenia z domu skontaktujesz się z fizjoterapeutą, który przeprowadzi z Tobą zdalny wywiad oraz pomoże ustalić optymalne dla Twojego problemu działania terapeutyczne.

Po przeprowadzonym wywiadzie fizjoterapeuta przedstawi Ci zalecenia terapeutyczne oraz zaproponuje indywidualny program ćwiczeń. Zalecone ćwiczenia będziesz mógł wykonywać samodzielnie w domu.

Umów teleporadę z fizjoterapeutą, wybierz sposób kontaktu, datę konsultacji i godzinę.

Do korzystania z bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej mają prawo osoby objęte powszechnym – obowiązkowym i dobrowolnym ubezpieczeniom zdrowotnym oraz członkowie rodzin osoby ubezpieczonej