Reha Medica realizuje wysokospecjalistyczną, kompleksową rehabilitację dzieci zagrożonych nieprawidłowym rozwojem psychomotorycznym (głównie z grupy wysokiego ryzyka ciążowo-porodowego) oraz dzieci o zaburzonym rozwoju psychomotorycznym.
Przysługuje pacjentowi, którego stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, a pacjent nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.
[W tym dla określonych grup pacjentów, w szczególności po leczeniu raka piersi, ze stwardnieniem rozsianym, dysfunkcją ręki, z obrzękiem limfatycznym o różnej etiologii i umiejscowieniu].
Czas trwania rehabilitacji ogólnoustrojowej wynosi od 15 do 30 dni zabiegowych, średnio 5 zabiegów fizjoterapeutycznych dziennie. W przypadku uzasadnionym względami medycznymi i koniecznością osiągnięcia celu leczniczego, rehabilitacja może zostać przedłużona decyzją lekarza prowadzącego, za pisemną zgodą dyrektora właściwego oddziału NFZ.
Czas trwania rehabilitacji pacjentów z obrzękiem limfatycznym wynosi do 40 dni zabiegowych w roku kalendarzowym.
Rejestracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00.
Pacjent dokonuje rejestracji osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem osoby trzeciej.
Warunkiem zarejestrowania się jest posiadanie oryginału skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego oraz podanie danych osobowych pacjenta:
Pacjenci zobligowani są dostarczyć oryginał skierowania do 14 dni od daty zarejestrowania w celu wprowadzenia do systemu pacjentów oczekujących na świadczenia.
Osoba dokonująca rejestracji podaje termin i godzinę zabiegów.
Fizjoterapia ambulatoryjna odbywa się na podstawie zlecenia, wydanego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego w cyklu terapeutycznym do 10 dni zabiegowych. Jednemu świadczeniobiorcy przysługuje nie więcej niż 5 zabiegów dziennie.
Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne Reha Medica w ramach zawartych umów z Narodowym Funduszem Zdrowia prowadzi rehabilitację w warunkach domowych dla pacjentów, którzy nie mogą uczestniczyć i skorzystać z rehabilitacji w warunkach ambulatoryjnych.
NFZ finansuje do 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym, nie więcej niż pięć zabiegów dziennie.
W przypadku uzasadnionym względami medycznymi i koniecznością osiągnięcia celu leczniczego, czas trwania rehabilitacji może zostać przedłużony decyzją lekarza zlecającego zabiegi, za pisemną zgodą dyrektora właściwego oddziału NFZ.
Rehabilitacja w warunkach domowych nie może być łączona ze świadczeniami hospicjum domowego.
Nasz zespół przygotowany jest do pracy z każdego rodzaju problemem z zakresu zaburzeń komunikacyjnych. Prowadzimy działania diagnostyczne i terapeutyczne u osób, które z różnych przyczyn mają zaburzenia mowy utrudniające im komunikowanie się z innymi.
Pomoc logopedyczna jest skierowana do osób w różnym wieku, od niemowląt do osób dorosłych , posiadających różnego typu zaburzenia mowy i artykulacji wynikające m.in. z wad zgryzu, rozszczepienia podniebienia, uszkodzenia słuchu czy też upośledzenia umysłowego.
Metody, którymi pracujemy w naszych gabinetach są zawsze dobierane odpowiednio do wieku i umiejętności pacjenta. Każde zajęcia są dokładnie przemyślane i realizowane według zamierzonego planu, by w jak największym stopniu zrealizować założone cele, które z kolei wynikają z dokładnej diagnozy zaburzeń, umiejętności i możliwości każdego pacjenta.
Do poradni logopedycznej w Reha Medica wymagane jest skierowanie od lekarza POZ lub innej poradni specjalistycznej lub ze szpitala.
Pacjenci zobowiązani są dostarczyć skierowanie w ciągu 14 dni roboczych od daty rejestracji. Jeżeli skierowanie nie zostanie dostarczone w wyznaczonym terminie, pacjent zostanie skreślony z listy oczekujących.
Psycholodzy i psychoterapeuci wykonują zadania diagnostyczne i terapeutyczne, kontynuują opiekę psychologiczną pacjentów po zakończonej hospitalizacji, a także otaczają nią dzieci i młodzież oraz ich rodziców.
W poradni psychologicznej macie Państwo możliwość uzyskania pomocy w przypadkach kryzysu emocjonalnego spowodowanego sytuacją osobistą lub zawodową, problemami rodzinnymi czy utratą osoby bliskiej.
W szczególności prowadzimy psychoterapię obejmującą:
Zespół specjalistów pracujących w naszych poradniach to wykwalifikowani psychologowie , psychoterapeuci z dużym doświadczeniem klinicznym. Dodatkowo, nasi terapeuci oferują wsparcie wychowawcze, a także porady psychologiczne dla rodziców dzieci sprawiających trudności wychowawcze.
W przypadkach zaburzeń zdiagnozowanych przez lekarza neurologa lub lekarza psychiatrę pacjent kierowany jest do psychologa celem przeprowadzenia całościowej diagnozy neuropsychologicznej.
Dedykowana pacjentom z różnego rodzaju deficytami poznawczo-emocjonalnymi powstałymi w następstwie przebytych udarów mózgu, urazów mózgowych, po zabiegach neurochirurgicznych oraz w przebiegu chorób neurodegeneracyjnych.
Do poradni psychologicznej w Reha Medica wymagane jest skierowanie od lekarza POZ lub innej poradni specjalistycznej lub ze szpitala.
Pacjenci zobowiązani są dostarczyć skierowanie w ciągu 14 dni roboczych od daty rejestracji. Jeżeli skierowanie nie zostanie dostarczone w wyznaczonym terminie, pacjent zostanie skreślony z listy oczekujących.
Przyjmujemy także pacjentów na konsultacje pohospitalizacyjne w celu przywrócenia maksymalnej sprawności po leczeniu szpitalnym.
W poradni rehabilitacji, lekarze specjaliści dobierają odpowiedni sposób leczenia, poprzez dopasowanie do potrzeb pacjenta cykli i rodzaju metod. W uzasadnionych przypadkach kierują pacjenta na leczenie w ramach naszego ośrodka rehabilitacji dziennej.
Do poradni rehabilitacji w Reha Medica wymagane jest skierowanie od lekarza POZ lub innej poradni specjalistycznej lub ze szpitala.
Pacjenci zobowiązani są dostarczyć skierowanie w ciągu 14 dni roboczych od daty rejestracji. Jeżeli skierowanie nie zostanie dostarczone w wyznaczonym terminie, pacjent zostanie skreślony z listy oczekujących.
Terapeuci projektują indywidualne, złożone terapie, które w jak największym stopniu i jak najkrótszym czasie mają za zadanie przywrócić bądź w znacznym stopniu poprawić sprawność pacjenta i złagodzić ból.
Oferujemy Państwu pomoc w:
Do gabinetu rehabilitacji w Reha Medica wymagane jest skierowanie od lekarza POZ lub innej poradni specjalistycznej lub ze szpitala.
Pacjenci zobowiązani są dostarczyć skierowanie w ciągu 14 dni roboczych od daty rejestracji. Jeżeli skierowanie nie zostanie dostarczone w wyznaczonym terminie, pacjent zostanie skreślony z listy oczekujących.